UWAGA: pliki gif zawierają migoczące elementy.Lśniące miraże, nieporadne technicznie i pełne dobrych chęci jak dawniejsze polskie marzenia i ambicje, wylądowały w następujących lokalizacjach:

- nieukończona elektrownia jądrowa w Żarnowcu,

- Emilcin - miejsce spotkania Jana Wolskiego z kosmitami,

- ośrodek wypoczynkowy w Krynicy Górskiej.

Treści miraży pochodzą z reklamowych materiałów drukowanych z pierwszej połowy lat 90. oraz z kasety magnetofonowej "Ciąg dalszy... Dynastii" (Laser Sound 1993), która zainspirowała również tytuł całości.

Pojazd kosmitów sfotografował w Łodzi Edwin Dekker, za co serdecznie dziękuję.

Olga Drenda

BIO

Olga Drenda - etnolożka, dziennikarka, tłumaczka. Współpracowała m.in. w 2+3 D, Tygodnikiem Powszechnym, Slanted, Znakiem, Dwutygodnikiem, Nowym Obywatelem, festiwalem Unsound i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Prowadzi stronę Duchologia Polska (facebook.com/duchologia). Autorka książki Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji (Karakter 2016), współautorka - wraz z Bartłomiejem Dobroczyńskim - cyklu rozmów Czyje jest nasze życie (Znak, 2017). Interesuje się antropologią codzienności, epoką transformacji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, światem amatorów i kolekcjonerów. Mieszka w Mikołowie.

Pozostało 80% tekstu